HC Žebrák - HC Staňkov    6:3   (2:1, 1:1, 2:1)

Branky Staňkova:  13. Marek Přibyl (Jiří Brož)

23. Vojtěch Rada (Martin Kapitán)

41. Jiří Brož

Komentář k utkání:

Do prvního utkání nastoupil Staňkov proti soupeři ze Žebráku pouze v deseti hráčích. První třetina přinesla mírnou herní převahu domácích, ale branky začaly padat až v jejím závěru. Nejprve domácí po chybách hostující obrany odskočili do dvoubrankového vedení, ale ještě před koncem Tempaři vstřelili kontaktní branku zásluhou Marka Přibyla, za asistence Jiřího Brože. Po přestávce hosté vyrovnali hru, avšak Žebrák si z rychlého protiútoku vzal dvougólové vedení zpět. V polovině zápasu se Staňkov opět dotáhl na rozdíl jedné branky, díky pohotové střele Vojtěcha Rady, kterému asistoval Martin Kapitán. V třetím dějství se již naplno projevila fyzická převaha domácích, kteří měli k dispozici o jeden útok navíc. Lépe kombinovali a postupně navyšovali své vedení. Konečnou podobu skóre korigoval pět minut před konce svým gólem Jiří Brož, a tak Staňkov i přes solidní výkon zahájil sezonu porážkou. Do prvního utkání nastoupil Staňkov proti soupeři ze Žebráku pouze v deseti hráčích. První třetina přinesla mírnou herní převahu domácích, ale branky začaly padat až v jejím závěru. Nejprve domácí po chybách hostující obrany odskočili do dvoubrankového vedení, ale ještě před koncem Tempaři vstřelili kontaktní branku zásluhou Marka Přibyla, za asistence Jiřího Brože. Po přestávce hosté vyrovnali hru, avšak Žebrák si z rychlého protiútoku vzal dvougólové vedení zpět. V polovině zápasu se Staňkov opět dotáhl na rozdíl jedné branky, díky pohotové střele Vojtěcha Rady, kterému asistoval Martin Kapitán. V třetím dějství se již naplno projevila fyzická převaha domácích, kteří měli k dispozici o jeden útok navíc. Lépe kombinovali a postupně navyšovali své vedení. Konečnou podobu skóre korigoval pět minut před konce svým gólem Jiří Brož, a tak Staňkov i přes solidní výkon zahájil sezonu porážkou.

Sestava:

Brožovský - Přibyl M., Muška, Kabourek, Blacký - Hoffman, Kapitán, Špirk, Brož, Voldán, Rada

2. kolo (29.10.2023, ZS Domažlice)

HC Díly - HC Staňkov    4:6   (1:2, 0:3, 3:1)

Rozhodčí: Daniel Prokop, Pavel Raška

Vyloučení: 2:1

V oslabení: 0:1

Branky Staňkova:  7. Jiří Brož

10. Petr Hoffman (Pavel Rojt)

21. Jiří Brož (David Špirk)

25. Petr Hoffman (Marek Přibyl, Pavel Rojt)

29. Petr Hoffman

40. Matěj Voldán (Jiří Brož)

Již druhé kolo soutěže přineslo očekávaný souboj s týmem Dílů. Staňkov, jako hostující tým, se v úvodních pěti minutách musel vyrovnat s velkým tlakem domácích, kteří hýřili pohybem, a jen díky skvělému Tomášovi Hrdličkovi nedokázali svůj tlak zužitkovat. Staňkov postupně vyrovnal hru a v sedmé minutě se dostal zásluhou Jiřího Brože do vedení. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval v desáté minutě Petr Hoffman, kterému asistoval Pavel Rojt. Dílům se však po chvíli povedlo také skórovat.

Ve druhém dějství se opět hra rychle přelévala z jedné strany na druhou, a byly k vidění mnoho vyložených příležitostí. Skóre se však měnilo pouze zásluhou hostí. Nejprve v 21. minutě vstřelil svoji druhou branku Jiří Brož, po asistenci Davida Špirka. V polovině utkání jej opět následoval Petr Hoffman, po spolupráci s Markem Přibylem a Pavlem Rojtem a povedenou třetinu zakončil chytrou střelou Petr Hoffman a oslavil svůj prvním hattrick v sezoně.

I když se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, dokázali domácí během poslední části hry zápas zdramatizovat, a třemi góly se dotáhli až na rozdíl jedné branky. Staňkov si však své první letošní vítězství nenechal vzít, po gólové pojistce Matěje Voldána (nové hráčské posily), který pět minut před koncem utkání, za asistence Jiřího Brože, dal výsledku konečnou podobu. Tempaři si ale musí pro další zápasy vzít ponaučení, když v obou dosavadních zápasech prohráli závěrečnou třetinu o tři branky, protože z důvodu úzkého hráčského kádru, fyzicky zaostávali.

Sestava:

Hrdlička - Přibyl M., Muška, Ozom, Blacký - Hoffman, Kapitán, Špirk, Brož, Voldán, Rojt, Nový

3. kolo (5.11.2023, ZS Domažlice)

HC Staňkov - HC Lipnice    6:2   (0:1, 1:1, 5:0)

Rozhodčí: Kristián Koryťák, Pavel Raška

Vyloučení: 3:1

V oslabení: 1:0

Branky Staňkova:  28. Pavel Rojt (Martin Kapitán)

34. Martin Kapitán (Petr Hoffman, Pavel Rojt)

35. Jakub Řehák (Jiří Brož)

38. Jakub Řehák (David Špirk, Jiří Brož)

39. Petr Hoffman (Pavel Rojt)

43. Jiří Brož (David Špirk)

Tak konečně jsme se dočkali prvního domácího zápasu, když k nám dorazil soupeř z Lipnice. Již před úvodním buly byl Hrdla (naše gólmanská jednička) nervózní, jak ospale jsme při rozbruslení působili. Jeho předtucha se bohužel vzápětí začala naplňovat. Měli jsme sice více ze hry, trávili jsme v soupeřově pásmu hodně času, ale jaksi jsme zapomněli na střelbu. Toho soupeř využil a z jediného úniku skóroval. Ani to nás neprobralo a po dalším propadu zadních řad rozhodčí nařídil samostatný nájezd. Hrdla však svůj tým podržel.

Druhá část plynule navázala na dosavadní obrázek hry. Diváci lační po dobrém hokeji stále viděli marné obléhání branky hostí. (pozn. autora – když chceš dobýt hrad, musíš začít pořádně střílet) A proto Lipnice v polovině utkání opět trestala. Vzápětí Staňkovský ostrostřelec Hofi, rozezvučil spojnici soupeřovi branky, a tím jako by probudil svůj tým. Ještě do konce této třetiny se podařilo vstřelit kontaktní branku svižnou střelou Pavla Rojta (as. Kapitán).

Úvod závěrečné části se nám opravdu povedl. Nejprve vyrovnal Martin Kapitán (as. Rojt, Hoffman) Poté převzali otěže zápasu do svých rukou naši mladíci a dokonali obrat. Nejprve dvakrát rozvlnil síť Kuba Řehák (as. Brož, as. Špirk). Poté zvyšoval Petr Hoffman (stále hraje a cítí se jako mladík), asistoval Rojt. To už domácí diváci řvali nadšením nad změnou herního projevu svého týmu. Definitivní podobu výsledku stanovil Jiří Brož (as. Špirk). A jaké si vezmeme ponaučení pro příště. Musíme zlepšit předzápasovou přípravu. Těšte se!