Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuální výsledky

23. sezóna klubu 2023/2024:

Tým HC Staňkov ve své 23. sezóně obsadil krásné druhé místo, kdy ve finále nestačil na tým HC Žebrák.

2. Finálové utkání Play off (9.3.2024, ZS Hořovice)

HC Žebrák - HC Staňkov    5:3   (0:0, 4:3, 1:0)

Rozhodčí: Daniel Mudra, Miroslav Tolar

Vyloučení: 3:2

Využití: 2:0

V oslabení: 1:1

Branky Staňkova:  16. Jiří Brož (Jakub Řehák)

25. Leon Baumgartner (Jiří Brož)

30. Jakub Řehák (Leon Baumgartner)

Komentář k utkání od naší fanynky:

Dne 9. března 2023 se v hořovické nafukovací aréně odehrál odvetný zápas mezi domácím Žebrákem B a Tempem Staňkov. Tento zápas ukončil play-off a zároveň i celou sezonu 2023/2024. První zápas na domácí půdě neskončil pro modrobílé nejlépe, a proto by musela přijít v odvetě výhra staňkovských, aby mohli ještě bojovat o vysněné zlato.

První třetina nám bohužel nenabídla žádné gólové radosti, přesto bylo na ledě velmi živo. Obě dvě mužstva si vytvořila celkem spoustu slibných šancí, které ale brankáři zvládli zneškodnit. Týmy určitě hnala i atmosféra, kterou i za pomoci bubnu dokázali fanoušci obou týmů na stadionu vytvořit.

Druhá třetina byla pro fanoušky mnohem atraktivnější. Během ní padlo do branek neskutečných sedm gólů. Skóre prvním gólem zápasu otevřel útočník Tempa Jiří Brož po asistenci Jakuba Řeháka. Brož si počkal před branou a po nahrávce se mu povedlo vyprášit pavučiny v horním rohu brány soupeře. Nadšení bohužel netrvalo moc dlouho, Žebráku se po pár minutách povedlo skóre vyrovnat, dokonce ho i zvýšit na 2:1. Gólem Leona Baumgartnera se povedlo Tempu Žebrák ,,doběhnout” na 2:2. Baumgartner po asistenci Brože donesl puk za brankovou čáru v nadsázce řečeno málem v zubech, kdyby neměl na helmě mřížku. Během oslabení Staňkova se povedlo Žebráku prostřelit brankáře Hrdličku a ten musel vytahovat puk zpoza zad. Skóre 3:2. Po několika minutách Žebrák opět skóruje, čímž si vydobyl své dvougólové vedení 4:2. Těsně před písknutím konce třetiny se Jakub Řehák odtrhl domácí obraně a po krásné asistenci Leona Baumgartnera prostřelil žebráckého brankáře a snížil tak skóre na 4:3.

Třetí třetina nenabídla toho tolik, co ta předešlá. I přesto jsme viděli celkem dost nadějných gólových šancí, ale žádná z nich neskončila za zády brankáře. Tempo by muselo vstřelit ještě dva góly, aby mohlo přemýšlet o prvním místu. To se ale bohužel nestalo. Žebrák ještě ke konci třetiny zvýšil výsledek na 5:3.

Staňkovští byli letos opravdu velmi blízko k vysněnému zlatu a postupu do vyšší třídy. Sice Tempo ve finále prohrálo, ale nemají se vůbec za co stydět. Žebrák byl velmi těžký soupeř, a přesto se mu Staňkov dokázal vyrovnat, ba ho dokonce zastrašit. Určitě bude příští sezonu opět o co bojovat. Tímto děkujeme hráčům za výbornou sezonu, ve které předváděli neskutečné výkony!