20) (n4) HC Tempo Staňkov - HC Klaus Timber 3:2

[PÁ 1. dubna 2016 - ZS Domažlice – 20:15 hod.]

po třetinách: 0:0, 1:0, 2:2

Komentář k zápasu:

Poslední utkání sezony slibovalo zajímavou podívanou, jelikož se přímo hrálo o umístění na pomyslných stupních vítězů. Staňkov totiž přivítal na svém ledě vítěze základní části tým HC Klaustimber a potřeboval bodovat, aby si zajistil minimálně třetí místo. Na druhé straně hosté pokud by získali alespoň bod, mohli se radovat z celkového vítězství. Utkání začalo velmi svižně a Staňkov v úvodních minutách několikrát ohrozil soupeřovu branku, ale skóre se neměnilo. Postupem času se i hráči Klaustimberu začali více tlačit před domácí branku, ale ani oni nedokázali pohnout ukazatelem skóre.

V prostření části hry se stále více stupňovalo herní tempo. Oba soupeři si nedarovali ani centimetr ledu zadarmo a vytvořit si nějakou šanci k zakončení je stálo hodně sil. V polovině utkání posunul ve středním pásmu staňkovský Martin Kapitán kotouč na rozjetého Karla Tomáška, který se z pravé strany natlačil před branku a bekhendovou střelou otevřel brankový účet utkání - 1:0. Obě mužstva si dále poctivě hlídala střední pásmo, a tak si ani jeden celek nevytvořil moc možností k přečíslení soupeřovi obrany.

I v závěrečné třetině byla hra stále velmi vyrovnaná, ale Tempařim se hned v úvodu podařilo navýšit vedení na 2:0, když se po spolupráci s Petrem Hoffmanem prosadil opět Karel Tomášek. Hosté na to zareagovali oddechovým časem. Za další čtyři minuty bylo pro domácí ještě veseleji. Martin Kapitán uplatnil svoji dobrou hru u mantinelu, kde vybojoval puk, a vybídl neúnavného Karla Tomáška k dokonání svého čistého hatricku - 3:0. V tu chvíli se zdálo, že si Staňkov už v klidu dokráčí pro vítězství. Jenže na sklonku 38. minuty se přiklonilo k hostům štěstí, když se nahozený puk od mantinelu odrazil od kalhot domácího bránícího hráče, změnil směr do pravéhu úhlu a obloučkem zapadl za domácího gólmana Jana Brožovského - 3:1. Šťastná branka KlausTimber nabudila a za tři minuty dokázali vstřelit kontaktní branku na 3:2, když využili povedenou kombinaci, kterou zakončoval nepokrytý útočník do polo odkryté staňkovské klece. Následně si i Staňkov vyžádal oddechový čas. Závěrečné čtyři minuty hry však zvládli Tempaři precizně, rychle přistupovali k hráčům soupeře a nedovolili jim se tak usadit v jejich útočné třetině. V poslední minutě dostal ještě KlausTimber možnost přesilové hry, kterou znásobil odvoláním brankáře, ale ani tato jejich snaha nestačila na vyrovnání. Staňkov se tak rozloučil s úspěšnou sezonou cenným vítězstvím 3:2, které mu v konečném pořadí zajistilo mistrovský titul ve skupině D Krajské soutěže mužů plzeňského kraje.

Staňkov po loňském druhém místu se letos stal mistrem. Ve "zlaté" 16. sezóně staňkovského klubu byl oporou v brankovém prostoru Jan Brožovský, nejlepšími obránci jsou Marek Přibyl a Tomáš Petržík (oba po 4 gólech), nejlepšími útočníky jsou Petr Hoffman (13 gólů), Jiří Látal a Karel Tomášek (oba po 10 gólech). Závěrečná "vítězná" schůze klubu se konala 2. dubna tradičně u Milana Hilperta v "Pivnici u Šimků", tedy v místní hospůdce, kterou si hokejisté velmi oblíbili zejména pro skvěle ošetřený pivní mok a pro ochotnou a vstřícnou obsluhu.