BROŽOVSKÝ Jan - 16 zápasů/104 gólů - Ø 6,5

23.9.2007 - 16:00 ZS Sušice trénink s Auto Volf Holýšov
30.9.2007 - 16:00 ZS Sušice trénink s Auto Volf Holýšov
14.10.2007 - 17:00 ZS Sušice trénink s Auto Volf Holýšov
20.10.2007 - 14:45 ZS Sušice trénink s Auto Volf Holýšov
26.10.2007 - 17:30 ZS Plzeň - tréninková hala trénink s HC Holýšov
9.11.2007 - 21:30 ZS Plzeň - tréninková hala trénink s HC Holýšov
22.11.2007 - 20:15 ZS Plzeň - tréninková hala trénink s HC Holýšov
23.12.2007 - 19:15 ZS Sušice trénink s Auto Volf Holýšov

Statistiky zápasů

I. Staňkov - Nýrsko 7:5 (3:0;2:2;2:3)

Střelci: 2x HOFFMAN Petr, LÁTAL Jiří, NĚMEC Petr, BLACKÝ Radek, TOMÁŠEK Karel, FRONK Michal
Vyloučení: Libor Peteřík, 2x Zdeněk Pikal, Jiří Látal, Michal Fronk, Luboš Raška, Radek Blacký, Pavel Blacký, Petr Hoffman

Průběh zápasu:
Staňkov se ujal vedení ihned v úvodu utkání, když se prosadil Karel Tomášek. Staňkov hrál na kompletní 3 pětky a do konce první třetiny se ujal vedení 3:0. V druhé třetině byl Staňkov stále důrazný a vytvořil si ještě větší náskok na 5:2. Ve třetí třetině byl Staňkov hodně vylučován a Nýrsko tak snížilo na konečných 7:5.

Střelci: Jiří Látal, 2x Petr Hoffman, 2x Michal Fronk, Tomáš Nový
Vyloučení: 1x Jiří Látal (+2x10), 1x Michal Fronk (+10), 3x Petr Hoffman, 1x Tomáš Nový

Staňkov se v úvodu ujal vedení střelou Michala Fronka 1:0, po chybě brankáře Lubů, který si puk letící nad bránu srazil do vlastní sítě. Ještě v první třetině se prosadil staňkovský Jiří Látal a určil skóre první třetiny na 2:0. V druhé třetině měly převahu Luby, ale Staňkov dokázal udržet vedení 5:4. V závěrečné třetině byl Staňkov hodně vylučován, navíc hrál pouze na 2 pětky a Luby na 3 útoky. To se na ledě projevilo a poslední minuty třetí třetiny Staňkov pouze bránil jednogólové vedení. Luby v závěrečné minutě hrály power play a v poslední sekundě se jim podařilo dát vyrovnávací gól.

2. útok PETEŘÍK Libor - NOVÝ Tomáš - KAPITÁN Martin
1. obrana FRONK Michal - NĚMEC Vojtěch
2. obrana BLACKÝ Pavel - RAŠKA Luboš

III. Staňkov - Domažlice 4:5 (2:1;2:1;0:3)

Střelci: 2x Petr Němec, Tomáš Nový, Petr Hoffman
Vyloučení: 2x Fronk, 2x Látal, Liebl, Hoffman, Blacký P., Kabourek, Němec P.

Staňkovský tým vstoupil do zápasu lépe. Nejprve otevřel skóre Petr Němec, když oklamal domažlického gólmana kličkou do bekhendu a poslal puk do víka – 1:0. Poté se trefil tvrdou střelou zápěstím Tomáš Nový – 2:0. Předcházela tomu pěkná souhra s Petrem Hoffmanem. Staňkov hrál v první třetině lépe a dokázal si vytvořit i brankové příležitosti, ale proti nim vždy úspěšně zasáhl domažlický gólman. Na jeho výtečné lapačce si vylámali zuby Martin Kapitán, Libor Peteřík i mnozí další staňkovští hráči. A jak už tomu v hokeji velice často bývá, zafungovalo staré známé „nedáš, dostaneš“ – Domažlice snížili na 2:1. Druhá třetina byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Soupeř nejprve vyrovnal na 2:2. Dlouho se však neradoval, protože svým druhým gólem v zápase vrátil Staňkovu vedení Petr Němec – 3:2. Asistoval Jiří Látal. Staňkov byl v útoku tvořivější, Domažlice oplácely nebezpečnými brejky. Při těchto únicích podržel Staňkov skvěle chytající Jan Brožovský. Ještě do konce druhé třetiny Staňkov navýšil své vedení. Prosadil se tradiční střelec Petr Hoffman – 4:2. Asistoval Petr Němec. Závěr zápasu se Staňkovu vůbec nepovedl. Hra se již od druhé třetiny nepříjemně přitvrdila a přibylo i vyloučených. Bohužel, však častěji pykal Staňkov. V důsledku mnohých oslabení Staňkova (dvakrát v zápase dokonce i pět na tři) dokázaly Domažlice vyrovnat na 4:4. V posledních pěti minutách se Staňkov snažil vrátit vedení zpět na svou stranu a vytvořil si tlak i řadu střeleckých příležitostí. Ani jedna však neskončila v brance. Půl minuty před koncem vyrobil Staňkov chybu při rozehrávce a Domažlice ji okamžitě potrestaly – 4:5.

3. útok PIKAL Zdeněk - KABOUREK Ladislav
1. obrana BLACKÝ Pavel - NĚMEC Vojtěch
2. obrana FRONK Michal - LIEBL Jiří

IV. Staňkov - M. Víska 3:7 (1:3;1:2;1:2)

Střelci: Tomáš Nový, Jiří Látal, Martin Kapitán
Vyloučení: 2x Jiří Látal, Jiří Liebl

M. Víska byla papírovým favoritem a to se také potvrdilo na ledě. M. Víska otevřela skóre po rychlém protiútoku v přečíslení a vedla 1:0. Staňkov poté dokázal vyrovnat, když se před brankou po ledě trefil Tomáš Nový - 1:1. Ovšem do konce třetiny se ještě dvakrát prosadila M. Víska a bylo to 3:1. V druhé třetině zvýšila M. Víska svůj náskok na 4:1, potom Staňkov po pěkném průniku Jiřílo Látala snížil na 4:2. V závěru druhé třetiny M. Víska zvýšila své vedení na 5:2. Ve třetí třetině se dvakrát trefili střelci M. Vísky a za Staňkov skóre upravil Martin Kapitán na konečných 7:3 pro M. Vísku. Staňkovu chyběly zranění důležití hráči a proto již třetí zápas odehrál pouze na dvě pětky. M. Víska byla pohyblivější, hokejovější a vyhrála s převahou a zaslouženě.

1. útok NOVÝ Tomáš - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr
2. útok PETEŘÍK Libor - KAPITÁN Martin - KABOUREK Ladislav - BLACKÝ Pavel
1. obrana KAPITÁN Karel - NĚMEC Vojtěch

V. Staňkov - Nýrsko 1:3 (1:2;0:0;0:1)

Střelci: Jiří Látal
Vyloučení: 2x Petr Hoffman, 2x Jiří Liebl

Nýrsko se v úvodu první třetiny dostalo do rychlého vedení 2:0. Staňkov dokázal odpovědět až v závěru první třetiny, kdy se po chybě nýrského brankáře prosadil do prázdné branky Jiří Látal. Zbylé dvě třetiny mělo Nýrsko více ze hry, Staňkov si špatně přihrával a vypracované šance nedokázal využít. Na druhé straně Staňkov několikrát podržel gólman Jan Brožovský. V závěru se Staňkov snažil vyrovnat, ale po nedůrazném přistupování k protihráčům před vlastní brankou inkasoval potřetí.

2. útok KAPITÁN Martin - NOVÝ Tomáš - TOMÁŠEK Karel
3. útok BLACKÝ Radek - KABOUREK Ladislav

VI. Staňkov - Sušice 1:9 (0:4;1:4;0:1)

Střelci: Kapitán Martin
Vyloučení: 2x Petr Hoffman, 2x Michal Fronk, Jiří Látal

V první třetině si Staňkov vytvořil několik šancí, Petr Hoffman nastřelil po buly tyč a Jiří Látal neproměnil nájezd. Sušice měla více šancí, ale Staňkov držel remízu do poloviny první třetiny. Sušice měla výraznou převahu po zbytek zápasu, v první i druhé třetině dokázala dát po čtyřech brankách. Staňkov dokázal korigovat skóre pouze jednou, a to v druhé třetině po střele Martina Kapitána. Závěrečná třetina byla už z pohledu Staňkova výkonově lepší, přesto měla Sušice znatelně navrch a přidala ještě jeden gól.

2. útok KAPITÁN Martin - NOVÝ Tomáš - BLACKÝ Pavel - KABOUREK Ladislav
2. obrana KAPITÁN Karel - LIEBL Jiří

VII. Staňkov - Sušice 1:9 (0:2;1:6;0:1)

Střelci: Petr Hoffman
Vyloučení: 2x Michal Fronk, 2x Jiří Liebl

Staňkov k tomuto zápasu nastoupil oslaben - 5 hráčů je na marodce a navíc se další v tomto utkání zranil. První třetina byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách, teprve až v 18. minutě měla Sušice více štěstí a prosadila se dvěma slepenými góly. Druhá třetina rozhodla celý zápas, Sušice se začala lépe pohybovat a smetla v této třetině Staňkov 6:1. Za Staňkov dal čestnou branku Petr Hoffman. Třetí třetinu byla opět lepší Sušice, ale dokázala dát už pouze jednu branku a určit tak konečný výsledek 9:1.

1. útok ŠKARDA Tomáš - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr
2. útok KAPITÁN Martin - BLACKÝ Radek - KABOUREK Ladislav - PIKAL Zdeněk
2. obrana BLACKÝ Pavel - LIEBL Jiří

VIII. Staňkov - Luby 2:5 (1:0;0:2;1:3)

Střelci: 2x Petr Hoffman
Vyloučení: Jiří Látal, Petr Hoffman

V první třetině se ujal vedení Staňkov, když se po přihrávce Látala trefil Hoffman. V druhé třetině měl Staňkov možnost zvýšit svůj náskok, ale z následného protiútoku Luby vyrovnaly. Poté se Luby dostaly do vedení, ale Staňkov dokázal Hoffmanem po přihrávce Látala vyrovnat. Jenže hned v dalším střídání opět Luby odskočily o jeden gól. Staňkov se i poté snažil stav změnit, ale naopak Luby zvýšily své vedení na konečných 5:2. Staňkov jako už po několikáté v řadě k zápasu nastoupil ve slepované sestavě, příčinou je dlouhodobá marodka pěti hráčů.

1. útok KABOUREK Ladislav - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr
2. útok KAPITÁN Martin - BLACKÝ Radek - - NOVÝ Tomáš
2. obrana BLACKÝ Pavel - FRONK Michal

IX. Staňkov - Domažlice 4:7 (1:2;1:3;2:2)

Střelci: 2x Petr Hoffmann, Tomáš Nový, Martin Kapitán
Vyloučení: 2x Pavel Blacký, Jiří Látal

Hokejisté HC Tempo Staňkov nastoupili v devátém kole Klatovského přeboru proti týmu Domažlic. Narazily na sebe týmy z konce tabulky. Staňkov byl totiž na předposledním místě před posledními Domažlicemi pouze díky příznivějšímu skóre, a tak bylo v prestižním duelu o co hrát. Ve vyrovnané první třetině se ujal nejprve vedení Staňkov zásluhou Tomáše Nového. Domažlice však rychle vyrovnaly, po střele od modré a následné teči před brankářem Brožovským, a do konce třetiny skóre otočily na 2:1 po brance Soukupa. Ve zbylých dvou třetinách byly hokejisté Domažlic rychlejší a to rozhodlo. Staňkov se sice snažil o zlepšení svého herního projevu a vytvořil si několik vyložených šancí, ty však nedokázal proměnit. Výjimkou byla pouze branka Martina Kapitána. Naopak díky špatnému pohybu a především po hrubkách v staňkovské obraně se Domažlice dostávaly do šancí, které dokázaly proměnit. Ke konci utkání přibývalo hrubých střetů, brankář Brožovský byl zbytečně atakován domažlickým útočníkem v brankovišti a odnesl si z toho drobné zranění. Následně byl staňkovský obránce Liebl sražen u hrazení úderem na krk a domažlický útočník šel do sprch. V závěrečné třetině se Domažlice dostaly do vysokého vedení 7:2, Staňkov však v posledních dvou minutách dokázal díky svému nejlepšímu střelci Petru Hoffmanovi snížit na konečných 7:4. Domažlice zaslouženě vyhrály a přenechaly tak Staňkovu poslední místo v tabulce. Staňkov se od třetího kola soutěže potýká s týmovou marodkou. Tento zápas měl Staňkov k dispozici sice 12 hráčů v poli, z toho však 3 hráči Vavrica, Peteřík a Raška nastoupili po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním. Dále k utkání z různých důvodů nemohli nastoupit K. Kapitán, P. Němec, Pikal, Fronk a Tomášek. Staňkovská sestava byla tedy opět poslepovaná, což bylo citelně znát nejen v tomto utkání, ale i v pěti předchozích. Pokuď Staňkov chce myslet na lepší umístění a přetrhnout tak šňůru šesti proher v řadě, musí především vyřešit tento zásadní problém.

2. útok KAPITÁN Martin - PETEŘÍK Libor - NOVÝ Tomáš
3. útok BLACKÝ Radek - VAVRICA Josef
1. obrana LIEBL Jiří - NĚMEC Vojtěch

X. Staňkov - Malá Víska 3:5 (2:2;0:0;1:3)

Střelci: Kapitán Karel, Radek Blacký, Petr Hoffmann
Vyloučení: Pavel Blacký, Jiří Látal, Michal Fronk

Poslední Staňkov se utkal s v tabulce první Malou Vískou. Staňkov měl po dlouhé době k dispozici téměř tři kompletní pětky, což se na hře Staňkova projevilo pozitivně. V první třetině se při přesilovce ujala vedení Malá Víska - od modré střílel po ledě obránce Malé Vísky a puk prošel až do branky. Vzápětí se prosadil staňkovský obránce Karel Kapitán střelou od modré čáry - 1:1. Pak přišla chyba ve staňkovské obraně, když V. Němec nedokázal zastavit v plné rychlosti najetého útočníka Malé Vísky, který se trefil přesně do růžku braky Jana Brožovského - 2:1. V závěru první třetiny se do šance dostal staňkovský Radek Blacký a trefil se přesně - 2:2. Druhá třetina byla opět vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. V druhé polovině druhé třetiny vstřelil Staňkov regulérní branku. Rozhodčí se mylně domníval, že brankář má puk pod kontrolou a zapískal. Puk však přešel přes brankovou čáru ještě před hvizdem rozhodčího. Branka ale nebyla uznána. V třetí třetině začala mít převahu Malá Víska, která několikrát uzamkla Staňkov v obranném pásmu. Při jednom takovém uzamknutí se Malá Víska dostala do vedení 3:2. Branka ovšem neměla platit, protože krátce před jejím dosažení se puk dotkl ochranné sítě nad plexisklem. Rozhodčí si toho ovšem nevšimli a podruhé tak hrubě poškodili Staňkov. Malá Víska dále vyvíjela tlak, z kterého vytěžila, díky skvěle chytajícímu brankáři Brožovskému, pouze dvě branky a vedla 5:2. V závěru zápasu se prosadil dorážkou staňkovský Petr Hoffman a určil tak konečnou podobu výsledku na 5:3 pro Malou Vísku.

Vyloučení: Jiří Liebl

Staňkov hrál na kompletní tři pětky. Hrálo se poměrně vyrovnané utkání. Jako první se mezi střelce zapsal staňkovský kanonýr Petr Hoffman. Útočnou akci vypracoval dobrým forčekingem Karel Tomášek a Petr Hoffman skóroval tradičně střelou švihem. Staňkov byl v první třetině mírně lepší, ale další šance zůstaly nevyužity. V závěru zahajovací části využilo Nýrsko zaváhání Staňkova a srovnalo na 1:1. Škoda. Druhá třetina byla opět vyrovnaná jak herně, tak na šance. Nejprve strhlo vedení na svou stranu Nýrsko, ale Staňkov dokázal odpovědět. Vyrovnávací branku zařídil Martin Kapitán. Hrálo se tvrdě, ale čistě. Za celý zápas udělily rozhodčí pouze dva menší tresty, na každé straně po jednom. Do konce druhé třetiny bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Gól padl pouze z jedné z nich a to do staňkovské brány. Stav utkání po čtyřiceti minutách hry 2:3 pro Nýrsko. V počátku třetí třetiny se Nýrsku podařilo zvýšit své vedení na 2:4. Staňkov nesklonil hlavu a snažil se dál. Tato snaha přinesla své ovoce, když přesilovou hru využil Petr Hoffman – 3:4. Vypadalo to, že se bude bojovat o výsledek až do úplného konce. Bohužel o pár chvil později přišel rozhodující okamžik. Nýrsko vyhrálo vhazování v útočném pásmu a jeden z útočníků připravený na kruhu vypálil z první. Puk skončil za zády Jana Brožovského. Do konce už si Nýrsko své vedení pohlídalo. Konečný výsledek Staňkov x Nýrsko 3:5.

Vyloučení: Zdeněk Pikal

Staňkov i Sušice hráli pouze na dvě pětky. Sušice vstoupila do zápasu sebevědomě a rozpoutala v obrané třetině Staňkova střeleckou smršť. Měla jasnou převahu a Staňkov odolával pouze s vypětím všech sil. Několikrát jeli dva sušičtí hráči a jednou dokonce tři sami na staňkovskou svatyni, ale vždy bez úspěchu. Až v 18. minutě dostal prostor sušický hráč mezi kruhy a nikým neatakovaný se trefil švihem přesně do levého horního růžku branky.
V druhé třetině tempo zápasu trochu opadlo, ale stále měla více ze hry Sušice. Staňkov postupně hru vyrovnával, a když se mu v polovině utkání po opakované střele Petra Hoffmana podařilo vyrovnat i skóre, začala se Sušice bát o výsledek. Její hráči znervozněli a Staňkov také si vytvořil několik slušných šancí.
Do 14. minuty třetí třetiny stále držel Staňkov nadějný stav 1 : 1. Pak se ale projevila herní vyspělost mužstva Sušice, když se její hráči dokázali během minuty dvakrát prosadit, bylo rozhodnuto o dělbě bodů. Poté ještě přidala již nekoncentrovanému mužstvu Staňkova další dva góly.
Celé utkání se hrálo korektně a ve vysokém tempu, na každé straně udělili rozhodčí pouze dva menší tresty. Staňkov již po několikáté ztratil slušně rozehrané utkání v posledních deseti minutách utkání. To musíme hlavně přičíst první účasti našeho týmu v Klatovském přeboru ( tzv. nováčkovské dani ) a také proto, že hrajeme pouze mistrovské zápasy a nemáme možnost tréninků, z důvodu časového skluzu dostavby domažlického zimního stadionu.

Vyloučení: 2x Luboš Raška, Karel Kapitán

Staňkovu se nedařilo nic, zato Lubům se povedlo na co sáhly.

1. útok NĚMĚC Petr - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr
2. útok KAPITÁN Martin - NOVÝ Tomáš - RAŠKA Luboš
2. obrana BLACKÝ Pavel - NĚMEC Vojtěch

XIV. Staňkov - Domažlice 5:2 (2:1;2:1;1:0)

Střelci: 2x Jiří Látal, Petr Němec, Martin Kapitán, Karel Tomášek
Vyloučení: 2x Luboš Raška, Vojtěch Němec, Jiří Látal, Karel Tomášek

V první třetině se do vedení dostaly Domažlice, když se kombinačně prosadily přes staňkovskou obranu a brankáře Brožovského. Ovšem hned v zápětí se prosadil Jiří Látal a bylo srovnáno na 1:1. Šance se střídaly na obou stranách, v polovině první třetiny se po přihrávce Jiřího Látala trefil do prázdné branky Petr Němec a Staňkov vedl 2:1. V druhé třetině měl více ze hry Staňkov a zvýšil své vedení po druhém gólu Jiřího Látala na 3:1. Poté se šťastnou trefou Domažlice dostaly zpět do zápasu, když snížily na 3:2. Staňkovu ale dvoubrankové vedení vrátil Martin Kapitán - 4:2. Ve třetí třetině měly oba celky paradoxně nejvíce šancí, vyznamenal se jak staňkovský gólman Brožovský, tak domažlický Tesař, když oba zlikvidovali několik samostatných nájezdů. Skórovat ale dokázal pouze staňkovský Karel Tomášek, který určil konečnou podobu výsledku na 5:2 pro Staňkov.

2. útok KAPITÁN Martin - NOVÝ Tomáš - PIKAL Zdeněk
3. útok PETEŘÍK Libor - TOMÁŠEK Karel - KABOUREK Ladislav

XV. Staňkov - Malá Víska 2:11 (1:4;1:4;0:3)

Střelci: Martin Kapitán, Pavel Blacký
Vyloučení: 2x Jiří Liebl

Už v páté minutě první třetiny se ujala vedení Malá Víska. Hrál se rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Výrazně více šancí však měla Malá Víska, která několikrát uzavřela Staňkov v obranné třetině. Nejvíce gólů padlo po dorážkách nebo ze střel z druhé vlny. Přesto gólmani obou celků podali dobrý výkon. První třetina skončila 4:1 pro M. Vísku, když za Staňkov skóroval Martin Kapitán. Zhruba od poloviny zápasu bylo znát, že hraje Staňkov pouze na dvě pětky, kdežto M. Víska na tři. Rychlým forčekingem napadala staňkovskou rozehrávku a přidala další branky. Druhou branku Staňkova střelil Pavel Blacký. Po třech třetinách zvítězila Malá Víska nad Staňkovem v poměru 11:2 .

2. útok KAPITÁN Martin - PIKAL Zdeněk - RAŠKA Luboš
1. obrana NĚMEC Vojtěch - LIEBL Jiří
2. obrana BLACKÝ Pavel - KABOUREK Ladislav

PLAY OFF o 5-6. místo:

Staňkov - Domažlice 4:5 (1:1;0:3;3:1)

Souboj o konečnou 5.příčku v tabulce přinesl bojovný a vyrovnaný hokej. Chodské derby nakonec vyhráli hokejisté Flóry Domažlice, kteří tento duel rozhodli prakticky ve druhé třetině. Tu vyhráli 3:0, v úvodu poslední třetiny zvýšil Steinbrücker na 5:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Staňkov však zabojoval. Od 56. do 59.minuty stačil dát tři goly, snížil na 5:4, ale Flóra Domažlice si výhru vzít nenechala. Obsadila konečné 5.místo v tabulce, nováček ze Staňkova podával sympatické výkony po celý soutěžní ročník, patří mu však poslední 6.příčka.

Vyloučení 6:4. z toho hostující Jiří Liébl na 10 minut
Branky : Steinbrücker 2, Jarkovský, Voříšek, Volfík – Nový 2, Liébl, Hoffman