25) HC Tempo Staňkov - Čechie Příkosice 8:6

[SO 22. března 2017 - ZS Domažlice – 20:00 hod.]

po třetinách: 4:4, 2:1, 2:1

Komentář k zápasu:

Utkání, ve kterém už vlastně o nic nešlo, mělo již od svého úvodu charakter přátelského střetnutí. Obě mužstva jakoby zapomněla na obranu a pustila se rovnou do útoku, a tak byl k vidění doslova brankový uragán. Hned z první akce udeřily Příkosice, když se jejich osamocený útočník ocitl před brankou domácích (0:1). Staňkov však za tři minuty obrátil skóre ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil po samostatné akci Jiří Látal střelou do horního růžku soupeřovy branky (1:1) a následně v přesilové hře vystřelil Karel Tomášek a vyražený puk David Dvořák pohotově bekhendem přehodil přes beton hostujícího gólmana (2:1). Příkosice ještě v téže minutě vyrovnali na 2:2, ale v následující minutě šel opět do vedení Staňkov po akci Tomáše Nového a přesném zakončení Jiřího Látala (3:2). V jedenácté minutě se ale dokázali hosté dvakrát přesně trefit a opět strhli vedení na svoji stranu (3:4). Za další dvě minuty však zatáhl puk do útočné třetiny staňkovský David Dvořák, přihrál Karlovi Tomáškovi, který opět vyrovnal na 4:4. Hned v úvodní minutě druhé části hry poslal staňkovský Tomáš Přibyl povedenou akcí z levé strany Tempaře do vedení 5:4, které vzápětí navýšil na 6:4 pro Staňkov přesnou střelou nad beton Tomáš Krippner. Asistenci si připsal Marek Přibyl. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny vstřelili hosté opět kontaktní branku na 6:5. Na začátku poslední dvacetiminutovky Staňkov soupeři brankově odskočil. Nejprve staňkovský Jiří Látal dokončil svůj čtvrtý letošní hattrick, za asistence Petra Hoffmana (7:5). Za dvě minuty si oba své role vyměnili, když Jiří Látal našel rozjetého Petra Hoffmana, a ten se v zakončení nemýlil (8:5). Příkosice se pět minutu před koncem zápasu dokázaly také ještě jednou prosadit (8:6). Velmi korektně vedené utkání mělo po celou dobu rychlý spád, šance střídaly šance. Z důvodu zranění museli domácí nově poskládat své útočné řady, z nichž kombinačně vyčnívala nově složená "TTT" formace tří Tomášů - Krippnera, Nového a Přibyla, a když se k nim přidal ještě Tomášek, připadal si soupeř jako na kolotoči. Staňkovu se podařilo zakončit svoji nejpovedenější sezónu letošní 21 výhrou s celkovým počtem 153 vstřelených branek, což činí dosavadní klubové maximum. Do těchto statistik se bohužel nezapočte poslední utkání, které je kontumováno ve prospěch Staňkova (5:0), protože ho soupeř z Bezdružic nepochopitelně odmítl odehrát. Z tohoto důvodu se také neuskutečnil plánovaný autobusový zájezd na poslední utkání, což fanouškům rádi vynahradíme v příští sezoně. Děkujeme za podporu!