I (nadstavba): Tempo Staňkov - HC Nýrsko 6:2 (1:1;3:1;2:0)

Střelci: 2x Karel Tomášek, 2x Petr Němec, Tomáš Škarda, Tomáš Nový
Vyloučení: Josef Falout, Jan Bombala, Jiří Liebl - 4.min., Tomáš Nový, Pavel Blacký, Kalivoda

Průběh zápasu:

První zápas nadstavbové části sehrál Staňkov opět ve ztenčené sestavě v důsledku trvající nemoci některých hráčů. Utkání mělo od počátku dobré tempo. Obě mužstva se snažila neudělat zbytečnou chybu v obraně, a tak se poprvé měnilo skóre až v osmé minutě v přesilové hře, když se v závaru před bránou domácích odrazil puk k volnému hráči Nýrska, a ten bez problémů trefil odkrytou klec Staňkova. Domácí naštěstí nemuseli na srovnání skóre čekat dlouho. V 11. min. se dokázal z pravé strany prosadit Tomáš Škarda přesnou střelou do horního růžku nýrské brány. I ve druhé třetině pokračoval pěkný kombinační hokej a začalo také padat více gólů. V 19. min. opět skórovalo Nýrsko, když po opakované střele dokázal dopravit jejich útočník puk podruhé za záda staňkovského gólmana. Ale v téže minutě
ujel do brejku domácí Tomáš Nový a povedeným blafákem opět srovnal stav utkání. Poté přišel rozhodující zlom zápasu. Nejprve ve 22. minutě trefil přesnou střelou Karel Tomášek místo nad betonem hostujícího brankáře a půl minuty nato dokázal Petr Němec po přihrávce Vojtěcha Němce nahozený puk z rohu kluziště dopravit opět za gólmana hostů, čímž Staňkov odskočil na rozdíl dvou branek. V závěru této třetiny mělo Nýrsko možnost vstřelit kontaktní branku, ale když se ocitl jejich osamocený útočník před staňkovskou bránou, ale narazil na připraveného gólmana Jana Brožovského, který jeho střelu pokryl. Třetí třetina opět nabídla mnoho pohledných akcí. Nýrsko se snažilo, přidalo v bruslení, ale i přes částečnou herní převahu se nedokázalo brankově prosadit. Staňkov tak ve 39. minutě potvrdil lepší střeleckou produktivitu, když Karel Tomášek v závaru v brankovišti dokázal nasměrovat puk do brány a v následující minutě Petr Němec nevypočitatelnou střelou z prostoru kruhů uzavřel konečný stav zápasu na 6:2 pro Staňkov. Slovo trenéra: Jak se dalo čekat zasáhla náš tým marodka a tak byla sestava doslova slepená až v šatně. Do zápasu jme nastoupili s respektem a s taktikou držet střední pásmo. To se mužstvu dařilo i přes obdržené branky a díky velmi zodpovědné obraně a její spolupráci se středními útočníky se mohlo pokoušet o jednotlivé výpady do útočného pásma, které přinesly branky. Poděkování patří Radku Blackému, který přijel mužstvu pomoci doslova na telefonickou prosbu a byl platným hráčem sestavy. Mám osobní radost že do příštích bojů zasáhne i Michal Fronk, u kterého byla vyloučena dost závažná diagnosa a dnešnímu zápasu již přihlížel na střídačce. Děkuji mužstvu za výkon.

Sestava:

NĚMEC Petr - BLACKÝ Radek - HOFFMAN Petr, TOMÁŠEK Karel - NOVÝ Tomáš - ŠKARDA Tomáš, BOMBALA Jan - KALIVODA Miroslav - BLACKÝ Pavel, LIEBL Jiří - KABOUREK Ladislav, NĚMEC Vojtěch - FALOUT Josef, brankář BROŽOVSKÝ Jan, trenér MERGL Zdeněk

II (nadstavba): Tempo Staňkov - HC Kanice 6:3 (2:0;2:1;2:2)

Střelci: 3x Jiří Látal, 2x Tomáš Škarda, Petr Hoffman
Vyloučení: Josef Falout- 6 min., Jan Bombala - 2.min., Radek Blacký -2.min., Fronk

Utkání mělo od počátku velmi vysokou kvalitu, zásluhou rychlé a kombinační hry, kterou
předváděla obě mužstva. Staňkov šel do utkání se zajištěnou obranou, což mu moc nevyšlo a Kanice měly hned od úvodu velký tlak, ze kterého si dokázaly vytvořit několik výborných šancí ke skórování. Ty, ale jejich hráči nedokázali proměnit, a tak se staňkovští také osmělili do útoku a již v páté minutě otevřel Petr Hoffman skóre zápasu, když z pravé strany zamířil přesně nad rameno kanického brankáře. Šance se střídaly na obou stranách, ale gólmani zůstávali pozorní. Až ve 13. minutě se v oslabení dokázal prosmýknout kolem soupeřovy obrany staňkovský Tomáš Škarda a podruhé překonal hostujícího gólmana. Ve druhé třetině byla hra stále velmi vyrovnaná, ale lepší střeleckou produktivitu prokázal opět Staňkov. Ve 20. minutě obral Jiří Látal soupeřova obránce o puk a svůj samostatný nájezd bez problémů proměnil. V čase 25:12 poslal Tomáš Nový puk do jízdy Tomášovi Škardovi, a ten zvýšil efektním zakončením vedení na 4:0. Domácí poté polevili v koncentraci, čehož dvě minuty před koncem druhé třetiny dokázaly po chybě staňkovské obrany Kanice Martinem Kapitánem využít a vykřesaly ještě jiskřičku naděje do třetí třetiny. Na jejím začátku měly Kanice rychlý nástup, ten ovšem Staňkov zabrzdil již v první minutě, když Petr Němec našel dobře najetého Jiřího Látala, který vymetl pavučinku v levém horním rohu kanické brány. Kanice nijak nepolevovaly v útočném úsilí a ve 38. minutě dokázal ujet jejich útočník po levé straně a střelou příklepem z kruhů se štěstím prostřelil domácího gólmana. V 41. minutě se dokázali kaničtí opět prosadit, to když z klubka hráčů v brankovišti vylétl puk a skončil ve staňkovské brance. Tím snížili na 5:3. Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo ještě v téže minutě. Zařídil jej staňkovský Jiří Látal, který se po střele Michala Fronka zmocnil puku a s chladnou hlavou trefil odkrytou část brány soupeře, čímž dokonal svůj hatrick. Utkání mělo po celou dobu velice dobrou úroveň a hrál se rychlý a kontaktní hokej.

Sestava:

NĚMEC Petr - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr, NOVÝ Tomáš - ŠKARDA Tomáš - PETEŘÍK Libor, BOMBALA Jan - KALIVODA Miroslav - BLACKÝ Pavel, BLACKÝ Pavel - KABOUREK Ladislav - FRONK Michal, NĚMEC Vojtěch - FALOUT Josef, brankář BROŽOVSKÝ Jan, trenér MERGL Zdeněk

III (nadstavba): Tempo Staňkov - SKP Domažlice 4:1 (1:1;1:0;2:0)

Střelci: Jiří Látal, Petr Němec, Karel Tomášek, Petr Hoffman
Vyloučení: Jiří Liebl - 4 min., Zdeněk Pikal - 4.min., Pavel Blacký., Fronk, Raška, Vojtěch Němec

Utkání mělo v domácích pozici jasného favorita. Staňkov, ale nastoupil do utkání velmi vlažně a hráči SKP s ním hráli naprosto vyrovnanou partii. Obě mužstva si dokázala vytvořit občasné šance, a to hlavně díky soupeřovo nepřesnostem obrané hře. Staňkov šel v 9. minutě do vedení, když se ujala chytrá střela přes obránce od Jiřího Látala a proklouzla hostujícímu gólmanovi mezi betony. Další možnosti ke skórování v této třetině již nedokázal nikdo z obou mužstev využít. Ve druhé třetině byla hra překvapivě stále velmi vyrovnaná. Staňkovští hráči stále nemohli najít ten správný herní rytmus. Toho dokázali hosté využít již ve druhé minutě prostřední třetiny, když jejich hráč projel kolem rozhozené obrany domácích a nikým neatakován prostřelil staňkovského brankáře. Domácí poté více zpřesnili hru, a tak si stále častěji vytvářeli brankové příležitosti. Jednu z nich proměnil Petr Němec umístěnou střelou k levé tyčce soupeřovy brány opět strhl vedení na stranu Staňkova. Hráči SKP ve uchýlili především k důsledné obraně a snažili se o rychlé protiútoky. Žádný z nich, ale zásluhou pozorného domácího gólmana, nedokázali využít. Začátek třetí třetiny byl už jasně v režii Staňkova. Ten lépe kombinoval a vytvářel si možnosti ke vstřelení branky. V 34. minutě, po přihrávce Jiřího Látala, poslal puk přesně do horního růžku domácí kanonýr Petr Hoffman. V následném střídání vybojoval puk v rohu kluziště Pavel Blacký a nahrál na volného Karla Tomáška, který počtvrté dopravil puk za záda hostujícího gólmana. Tím Staňkov nadobro odradil soupeře od myšlenky bodového zisku v tomto utkání. Zbytek zápasu se pak dohrával v poklidnějším tempu a Staňkov si pohlídal výhru, která mu zajistila jistou pozici na medailovém místě. Slovo manažera: V prvních dvou třetinách utkání bylo velice těžké hledat pozitiva v naší hře. Jsem ale rád, že jsme v závěrečném dějství prokázali dostatečnou psychickou odolnost a zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Sestava:

NĚMEC Petr - LÁTAL Jiří - HOFFMAN Petr, NOVÝ Tomáš - TOMÁŠEK Karel - PETEŘÍK Libor,
BOMBALA Jan - KALIVODA Miroslav - BLACKÝ Radek - PIKAL Zdeněk, LIEBL Jiří - FRONK Michal, NĚMEC Vojtěch - FALOUT Josef, RAŠKA Luboš - KABOUREK Ladislav - BLACKÝ Pavel, brankář BROŽOVSKÝ Jan

IV (nadstavba): Tempo Staňkov - HC Díly 4:5 (2:3;1:2;1:0)

Střelci: 2x Karel Tomášek, Tomáš Nový, Vojtěch Němec
Vyloučení: Jiří Liebl, Petr Hoffman, Jan Bombala, Josef Falout - 2min. Michal Fronk - 24 min.

Obě mužstva nastoupila do utkání v nekompletních sestavách. Vše podstatné v první třetině se odehrálo již v úvodních sedmi minutách hry. Pro Staňkov začal zápas smolně, když hned v první minutě jeho obránce ve snaze zablokovat soupeřovu přihrávku usměrnil puk do vlastní brány. Hned v další minutě se po nedůrazu domácích hráčů v obrané třetině dostaly Díly do dvoubrankového vedení. Staňkov dokázal ve 4. minutě snížit překrásnou střelou z kruhů do horního růžku dílské brány v podání Vojtěcha Němce. V téže minutě Díly opět odskočily na rozdíl dvou gólů, když jejich hráči potrestali nedůraz před brankou domácích. Jednu z mála opravdu povedených akcí předvedli staňkovští v čase 6.53, kdy se po přesné přihrávce Karla Tomáška nádherně trefil pod horní tyčku Tomáš Nový. Ve druhé třetině pokračoval výrazný herní útlum Staňkova, ze kterého se mu stále nedařilo vymanit, a tak hosté postupně navýšili svůj náskok až na 5:2. V polovině utkání byl po zbytečně tvrdém zákroku u hrazení vyloučen do konce utkání domácí Michal Fronk. Do konce druhého dějství ještě vykřesal naději na zvrat po přihrávce Vojtěcha Němce staňkovský Karel Tomášek, který překonal hostujícího gólmana svižnou střelou nad jeho levý beton, a snížil na rozdíl dvou gólů. Druhou třetinu hrál staňkov díky své nedisciplinovanosti prakticky pořád v oslabení. Do třetí třetiny nastoupil Staňkov s velkým odhodláním a stáhl hru na dvě pětky. Najednou byl herně výrazně lepší než soupeř, ale gólově se prosadil jen Karel Tomášek (nejlepší hráč domácích v tomto utkání), a to již dvě minuty po zahájení třetího dějství. Díly se po zbytek utkání především bránily, a měly několikrát velké štěstí, když Staňkov nastřelil břevno a několikrát nedokázal dopravit puk do poloprázdné branky hostů. Bohužel v době, kdy nápor domácích vrcholil, bylo utkání ukončeno už 6 minut před koncem normální hrací doby, opět z důvodu uběhnutí doby pronájmu ledové plochy. Staňkov tak utrpěl teprve druhou porážku v sezoně. Slovo manažera: Není možné pomýšlet na úspěch v utkání, ve kterém začneme hrát až ve třetí třetině. V prvních dvou třetinách byli hráči soupeře viditelně lepší, a my se nedokázali po nepovedeném začátku herně zvednout. Teprve v momentě, kdy jsme stáhli hru na dvě pětky, jsme byli lepším týmem, toto rozhodnutí však přišlo příliš pozdě. Věřím, že v posledním zápase budeme zase hrát svoji hru a sezonu zakončíme dobrým výkonem. Díly si lepší hrou vítězství zasloužily. Na závěr bych chtěl poděkovat za předvedený vynikající výkon našemu nejlepšímu hráči v tomto utkání Karlu Tomáškovi.

Sestava:

RAŠKA Luboš - PIKAL Zdeněk - HOFFMAN Petr, NOVÝ Tomáš - TOMÁŠEK Karel - PETEŘÍK Libor, BOMBALA Jan - KALIVODA Miroslav - BLACKÝ Radek, LIEBL Jiří - FRONK Michal, NĚMEC Vojtěch - FALOUT Josef, KABOUREK Ladislav - BLACKÝ Pavel, brankář BROŽOVSKÝJan

V (nadstavba): Tempo Staňkov - HC Domažlice 1:3 (0:0;1:3;0:0)

Střelci: Petr Hoffman
Vyloučení: Jiří Liebl, Tomáš Nový, Josef Falout, Vojtěch Němec - 4+20min., Luboš Raška

Poslední zápas sezóny začal v opatrném duchu. Obě mužstva nastoupila s vyčkávací taktikou, a čekala, jakou hru předvede soupeř. Proto také nebyl úvod zápasu moc pohledný a žádné z mužstev si nedokázalo vytvořit nějaké větší šance ke skórování. Prostřední třetina nabídla o poznání svižnější hokej. Od počátku se střídaly šance na obou stranách. Jednu z nich dokázaly Domažlice proměnit hned v úvodu, kdy prošla skrytá střela přes obránce až do staňkovské branky. Nedlouho nato, ale Staňkov odpověděl svým nejproduktivnějším hráčem Petrem Hoffmanem, který ujel po levé straně a šikovně prostrčil puk mezi betony domažlickému gólmanovi. To, ale naopak nabudilo k aktivitě hráče Rakonu, kteří měli po zbytek třetiny více ze hry a dokázali si vytvořit mnoho stoprocentních šancí. Ty ovšem vždy ztroskotaly na perfektně chytajícím gólmanovi Staňkova Janu Brožovském. V samém závěru třetiny, ale dokázaly Domažlice dvakrát udeřit z brejkových situací, když opakovaně propadla staňkovská obrana na své útočné modré čáře. Tím se Rakon v rozmezí dvou minut dostal do vedení 3:1. Do třetí třetiny vstoupil Staňkov s velkým odhodláním. Po většinu doby měl hru více méně pod kontrolou, ale z této převahy bohužel nedokázal žádnou z vytvořených šancí proměnit v branku. Domažlice tak dokázali uhájit v tomto zápase vítězství. Za zmínku stojí tradiční výkon vedlejšího rozhodčího Pavláska, který vždy píská na stranu Domažlic a ne jinak tomu bylo v tomto zápase (výrazně ovlivnil i v minulém kole utkání Domažlic a Kanic, kdy jednoznačně poškodil Kanice). Tento demagogický rozhodčí by vůbec neměl pískat. Pokud se v příštím ročníku objeví na ledě při utkáních Staňkova, Staňkov k utkání nenastoupí. Věříme, že k tomuto rozhodnutí přistoupí i další týmy Chodské ligy. HC Tempo Staňkov se umístil po základní části na druhém místě tabulky a v celkovém hodnocení ročníku 2008-09 Chodské hokejové ligy obsadil krásnou třetí příčku. Další individuální ocenění získal pro HC Tempo Staňkov gólman Jan Brožovský, který byl vyhlášen nejlepším brankářem Chodské hokejové ligy. Proto považujeme letošní ročník jako úspěšný! Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Sestava:

BOMBALA Jan - BLACKÝ Pavel - KABOUREK Ladislav, LIEBL Jiří - RAŠKA Luboš, NĚMEC Vojtěch - FALOUT Josef, brankář BROŽOVSKÝ Jan